Zakładki

Zakładki

Alergia

Alergia jest chorobą, która dotyka coraz więcej ludzi. Jednym z rodzajów alergii jest alergia na kurz, a raczej na roztocza kurzu, które są właśnie odpowiedzialne za alergię. Roztocza są organizmami, które należą do rodziny pajęczaków, są na tyle małe, że nie można ich zobaczyć gołym okiem. Niestety, to właśnie one są odpowiedzialne za większość alergii, które dotknęły alergików. Jednak liczba chorych rośnie z roku na rok, a już teraz liczy się, że już, co trzeci Polak ma alergię właśnie na te pajęczaki. Walka z tym typem alergii jest trudna, ponieważ kurz jest wszędzie i trudno uniknąć tego alergenu, nawet, jeżeli dom jest bardzo dobrze sprzątany, jednak bywa się w różnych miejscach, a tam nie zawsze jest idealny porządek. Ten rodzaj alergii może doprowadzić do rozwoju astmy alergicznej. Najważniejszymi objawami tej choroby, jest katar i nieżyt nosa, napady kichania, łzawienie oraz napady duszności i świszczący oddech, te ostatnie objawy mogą być objawami początku astmy. Przy alergii na roztocza największe objawy występują po nocy, kiedy nagromadzone w materacach i pościeli roztocza oddziałują przez całą noc.